O serveru

Mineland… Pro někoho zcela neznámé, pro někoho legenda. Pro mě je Mineland něco jako druhý domov, kde můžu odběhnout a na chvíli být kostičkou :-). V minecraftu je možné prakticky všechno. Těžíte, stavíte, farmaříte, krmíte slepičky, zabíjíte krvelačné zombie, vylepšujete si nástroje, vyrábíte lektvary a mnoho mnoho dalšího… no a přes noc si klidně dáte dvacet… Tak přesně do tohoto prostředí Vás zavede náš server. Uvítáme vás velmi kvalitním a perspektivním admin týmem, s nulovou toleranci ke všem přečinům a vědomím vlastního zákazu „givování“. Vydělávejte si peníze, obchodujte s ostatními hráči, navazujte nová přátelství… (text z roku 2011, avšak stále aktuální)

Náš server momentálně běží na podomácku hostovaném serveru značky DELL. K dispozici máme celkem 64 GB RAM, 8 jádrový procesor Intel Xeon, 128 GB SSD (na kterém běží hra) a přes 1 TB HDD, kde jsou ukládány zálohy a dynmapa. Internetové připojení je zajišťováno opticky firmou UPC, hráči se však připojují přes VPS u firmy Wedos, které nám zajišťuje DDOS ochranu a lepší latenci připojení. Jednotlivé instance Minecraft serverů jsou odděleny v LXD konteinerech, což nám zajišťuje potřebnou bezpečnost dat. Na našich serverech využíváme výhradně operační systémy Linux - momentálně v kombinaci Ubuntu server a CentOS. Server je v současné době k dispozici pouze pro hráče s koupeným Minecraftem, nepodporujeme warez.

Řídíme se tím, že je důležitá kvalita a ne kvantita. Proto se také snažíme zaujmout spíše starší a rozumné hráče, kteří chtějí v klidu hrát a nechtějí být otravováni, aktuálně bohužel většinovou, dětskou komunitou. Mladší hráče, kteří jsou rozumní, samozřejmě vítáme. Nečekejte, že u nás najdete něco jako warp doly a podobné blbosti, které naprosto ničí survival. Většině z admin teamu je 18 let a více.

Krátká historie serveru

Minecraft server Mineland jako takový běží již od roku 2011 - známý začal být již na verzi 1.8 beta. Komunita se postupně rozrůstala a server dosáhl největšího růstu v období verzí 1.01.2. Od verze 1.3 byla již účast komunity nižší a poslední Mineland Reloaded byl pak spuštěn na verzi 1.7. U verze 1.8 (pozn. od této verze prakticky vede server aktuální AT) došlo k menšímu nedorozumění v admin teamu a server se na "2 verze" rozdělil na 2 části (cz a eu Mineland). Na verzi 1.10 došlo ke sloučení serverů a Mineland se pokusil o to stát se "větším serverem" - byla dostupná lobby, více herních světů (skyblock, creative, skyblock, minihry atd.). Tento přístup se z dlouhodobého hlediska přiliš nevyplatil a tak jsme se na verzi 1.12 vrátili k osvědčenému komunitnímu survivalu, který časem doplní náš hlavní projekt - rpg mapa Adventure... Budeme rádi, když se stanete součástí historie Minelandu! :)