Snapshot 17w14a & 17w15a: Postelová aktualizace

Oqapo | 2017-04-12 15:29:59

Poslední dva snapshoty byly poněkud menší, proto jsem se rozhodl jeden týden vynechat a napsat Vám to sem souhrnně s dalším snapshotem. Snapshot 17w14a byl prakticky zajímavý jen jednou novou funkcí pro papoušky, ke které se dostaneme a co se týče 17w15a, jak můžete z názvu článku vyčíst, barevné postele jsou už konečně tady, ovšem mají i další nové funkce.

17w14a

Abychom si novinky představili chronologicky začneme snapshotem z minulého týdne. Jak můžete vidět na tomto gifu a jak jsem sliboval výše, papoušci mají novou funkci a to je tanec. Tancují ale jen tehdy, když pustíte hudební disk v Jukeboxu. Musím taktéž konstatovat, že papoušci nejsou vybíravý co se týče žánrů, budou tančit jak na melodické skladby jako je třeba far nebo cat, tak i na ambientní zvuky, jako obsahuje disk 11. Pokud se divíte proč papouškům při tanci blikají barvy, sám nevím, patrně šlo o bug a v snapshotu 17w15a byl tento bug odstraněn. Krom toho papoušci si nyní budou na ramena sedat sami, naskočí tehdy, když se k nim přiblížíte. Pravý klik, kterým se původně papoušci nasazovali na ramena teď slouží k jejich usazení, podobně jako u většiny ochočitelných mobů, když je usadíte, nebudou Vás následovat. Další změny z tohoto snapshotu byly spíše minoritní a týkaly se především nového craftícího systému přes Recipe book, nově můžete po načtení receptu věci do crafting mřížky házet automaticky shiftem a klikem myši. Dále byla přidána nová šedobílá notifikace (to je to okýnko s informacemi, které se Vám zobrazilo při dosažení nového achievementu), která se zobrazí při získání nového receptu. Nakonec byl přidán menší easter egg, když do vyhledávání receptů napíšete excited, tedy rozčílený, přepne se Vám jazyk hry do pirátského slangu, ovšem u mě se to neobešlo bez crashnutí hry, bohužel. Co se týče advencements, byla přidána nová záložka úkolů jménem adventure, snad nemusím nikomu vysvětlovat oč asi půjde.

17w15a

Už konečně, barevné postele jsou tady, ovšem není to jediná změna, která na postelích proběhla. Postele teď nejsou klasické bloky jako dřív, ale entity, podobně jako například truhly, s čímž dostaly nový model, zespoda mají konečně nohy. Další novinkou je, že na postelích se dá skákat, podobně jako na slime blocích (ale ne v takové míře) a zmenšují zranění z pádu podobně jako balíky slámy. Změnu zaznamenáte hned když si postel vezmete do inventáře, byla totiž odstraněna ikonka postele a v inventáři vidíte přímo její model. Byl splněn sen většiny stavitelů. Na schody teď můžete položit louč a spojují se s ploty, sklem a dalšími bloky. Mezi menší změny patří úpravy vypravěče, nyní se dá nastavit, jestli chcete aby četl jen chat, jen systémové hlášky nebo obojí. To bude asi vše, snad jsem na nic podstatného nezapomněl. Technické záležitosti se mi zase úplně rozpitvávat, takže by to mělo být vše. Zatím se loučím.